2022. április 28-án, csütörtökön 10:00-kor publikáljuk a Spotify-on új műsorunk első epizódját.
Vendégünk Mérő László magyar matematikus, publicista, pszichológus, játékfejlesztő, az ELTE Pszichológiai Intézetének és a Babeș–Bolyai Tudományegyetemnek a professzora. Unikális meglátásaival és retorikai stílusával a magyar közélet megkerülhetetlen véleményformálója.
Meggyőződésünk, hogy a társadalmilag exponált témák markáns kihatással vannak a befektetésekre, ezért kiemelten érdemes foglalkozni velük. Tudjuk, hogy van köztük tabu, pont ezért beszélünk róluk.
Szeretettel várunk mindenkit 2022. április 28-án, 10:00-kor a premierre.
A podcast műsor házigazdái:
– Schuszter Péter, vezérigazgató helyettes, igazgatósági tag, SPB Befektetési Zrt.
– Szabó Sándor, prémium banking igazgató, igazgatósági tag, SPB Befektetési Zrt.
Tervezett témáink alant olvashatók. Ezeket és más kérdéseket is érinteni fogunk.
Világtendenciák:
– A világban zajló, meghatározó folyamatok mennyiben alakították már eddig is át a gondolkodásunkat? Mennyivel váltunk merészebbekké, vagy esetleg kockázatkerülőkké a döntéseink során?
– Egy elkerülhetetlenül válságba forduló időszakban mi a helyes befektetési / túlélési stratégia akár az egyén, akár pedig egy nagyobb közösség (ország) részéről? A nagyobb kockázatvállalás vagy a kockázatok teljes kerülése?
Orosz-ukrán konfliktus:
– Hol van a maximális nyereség / minimális veszteség pont az egyes felek szempontjából és mi a helyes játékelméleti stratégia, amit követniük kell?
– A NATO és Európa szempontjából mi a helyes stratégia játékelméletileg? Hogy illeszkedik ebbe a sorba az esetleges svéd és finn NATO-tagság?
– Lesz-e totális háború, illetve milyen lenne ma egy totális háború? Most ez a konfliktus részben úgy néz ki, mint a második világháború, lehet egy kiszélesedés esetén begyorsulnának az események?
– A háborút követni fogja a hidegháború? Ebben hogyan fognak polarizálódni a hatalmak? Milyen lehetőségei lesznek a nagyhatalmaknak az együttműködésekre?
A magyar választásokról:
– A mostani eredmények mennyire illenek bele az elmúlt 12 és az elmúlt 30 év eredményeinek a sorába? Ez egy korszakváltás vagy business as usual? (Értékítélet nélkül, társadalmi szempontból)
– Mekkora mozgástere lesz a következő ciklusban a magyar kormánynak Európában? Itt is a kockázatvállalás vs gyáva nyúl stratégiai kérdése merülhet-e fel?
– Egy Magyarországnak megfelelő súlyú és pozíciójú országnak mennyire érdemes szembemennie az európai fősodorral? A különutas politikát hol kell, hogy felváltsa a gyáva nyúl stratégia?